Malūno Istorija

Mūsų istorija

Previous
Next

1959

1959 m., pabaigęs malūninkystę Kauno politechnikume, Pranciškus Jakubauskas tapo malūnininku. Daug metų Pranciškus spaudė obuolių sultis, dirbo Kauno ir Skuodo malūnuose, sodininkavo ir mašinų gamybos specialybėje įgytas žinias vis pritaikydavo inžineriniuose sumanymuose.

1996

Kadangi tuo metu apylinkėse nebuvo malūno, vietiniai ūkininkai, žinodami apie Pranciškaus malūninkystės patirtį ir neturėję kur susimalti grūdų miltams bei pašarams, prikalbino kaimyną jį įsteigti. Už sulčių spaudimo versle sukauptus pinigus, Pranciškus įsigijo malūną. Taip vieną 1996 m. rytą ant kiemo vartų atsirado užrašas „Malūnas“. Pradėjo važiuoti pirmieji klientai ir iš lūpų į lūpas sklisti žinia apie kaiminystėje teikiamas malimo paslaugas.

Previous
Next
Previous
Next

Pranciškaus žingeidumas, domėjimasis inžinerija ir ekologija nuskraidino jį į modernių malimo įrangų parodas, supažindino su sveikuoliškais produktais besidominčiais žmonėmis ir paskatino į Lietuvą atvežti tuo metu mažai žinomus produktus: pilno grūdo miltus, sėlenas, speltą.

Sukonstravęs ir savo rankomis modernizavęs malimo įrangą, pasiūlė Lietuvai sveikesnių grūdinių produktų alternatyvą. Neilgai trukus, Pranciškus savo namų kieme pradėjo matyti besidriekiančias pirkėjų eiles, norinčių ne tik įsigyti sveikesnių produktų, bet ir paklausyti Pranciškaus patarimų.

2022

Nebegalėję apsiriboti kepiniais šeimai ir bičiulių kavinėms, Pranciškaus malūną papildėme ir kepykla – pradėjome kepti šviesaus raugo duoną, sausainius ir granolą, kuriais prekiavome malūno parduotuvėlėje. Išsigryninome vieną svarbiausių verslo vertybių – supratome, kad gardžius kepinius norime kepti mažais kiekiais, šviežiai ir rankomis – taip gimė mūsų burtažodis „nuo grūdo iki bandelės“.

Previous
Next
Previous
Next

2022

Klientams pradėjus graibstyti ne tik dribsnius ir kruopas, bet ir mūsų kepinius, nusprendėme juos atvežti arčiau kiekvieno kauniečio. Taip jau po pusės metų duris atvėrė „Bundu“ – mūsų kavinė Kauno centre. Siekiame, kad dosnų pasirinkimą joje rastų kiekvienas – tiek visavalgiai smaližiai, tiek veganai ar glitimo vengiantys žmonės.

2023

Nuo pat pirmų akimirkų, Pranciškaus malūnas buvo ir yra mažas šeimos verslas, apjungiantis tiek mūsų šeimą, tiek ir jus, malūno pirkėjus, bandelių ragautojus ir bendruomenės narius. Nors vis dar pasitaiko, kad pritrūkstame kepinių, produktų šviežumas ir mažos apimtys visada išliks mūsų (o tikimės, ir jūsų) vertybė. 

Previous
Next